همه چیز درباره مسکو

همه چیز درباره مسکو

کاخ کرملین و میدان سرخ

ارگ کرملین مسکو یک قلعه تاریخی است که به صورت مجتمع در قلب شهر مسکو ساخته شده و از جنوب بر رودخانه مسکوا، از شرق بر میدان سرخ و از غرب به باغ الکساندر مشرف است. بنای این کاخ در سال ۱۴۸۷ به پایان رسید و شامل تعدادی کاخ و کلیسا است. نام مشهور این کاخ کرملین است (که به زبان روسی به معنای دژ است). این کاخ از چهار قصر، چهار کلیسا و دیوار کرملین به همراهی برج‌های کرملین تشکیل شده‌ است.. میدان سرخ قلب شهر مسکو و نماد کشور روسیه به شمار می رود. این میدان، در مجاورت قلعه‏ ی تاریخی کرملین و مرکز دولتی شهر قرار دارد در این میدان جهانگردان می توانند از کلیسای واسیلی مقدس ,موزه ی تاریخ و همچنین آرامگاه لنین بازدید کنند.

تپه ی گنجشک ها

تپه گنجشک ها ی مسکو یا بام مسکو یکی از بلندترین نقاط مسکو است که در سمت راست رودخانه‌ی ماسکوا واقع‌شده. بلندترین نقطه تپه 85 متر بالاتر از سطح دریاست و چشم‌اندازی زیبا و وسیع از مسکو را زیر پاهایتان قرار می‌دهد در ابن مکان استادیوم لوژنیکی ,ساختمان های هفت خواهران استالین, گنبدهای صومعه نوودویچی و کلیسای جامع مسیح منجی به راحتی قابل رویت میباشد

پارک پیروزی

پارک پیروزی در شهر مسکو را می‌توان یکی از خاص‌ترین پارک‌های روسیه دانست که در آن روایت روزبه‌روز و یادمان‌های مربوط به جنگ جهانی دوم، حمله ارتش نازی به روسیه و در نهایت فتح برلین توسط ارتش سرخ بازسازی‌ شده است. امروزه به‌ منظور یادمان این پیروزی بزرگ، این پارک به‌صورت نمادین در شهر مسکو ساخته‌ شده است که تداعی‌کننده این پیروزی بزرگ و سرنوشت‌ساز است. در این پارک که با نام «پارک پیروزی» (Victory Park) شناخته می‌شود، بسیاری از تزئینات و موضوعات ارائه‌ شده به‌ طور مستقیم به موضوع جنگ جهانی دوم و به‌ شکل خاص به نبرد بین روسیه (شوروی) و نیروهای آلمان نازی اختصاص دارد. در حقیقت بخش‌های مختلف پارک پیروزی هر یک بازتاب‌ کننده‌ی بخشی از وقایع تاریخی و واقعی رخ‌ داده در طول جنگ هستند که شما با قدم زدن در گوشه و کنار این پارک می‌توانید آن‌ها را مشاهده کنید.

کلیسای مسیح منجی

کلیسای جامع «مسیح منجی»، بلندترین کلیسای ارتودوکس دنیاست که در نزدیکی کرملین و در حاشیه رودخانه مسکو واقع شده است. بعد از آن که ناپلئون بناپارت که به روسیه حمله کرده بود، شکست خورد و عقب نشینی کرد، تزار روسیه تصمیم به ساخت کلیسایی به شکرانه این پیروزی گرفت. ساخت این کلیسا بیشتر از ۴۰ سال به طول انجامید. این کلیسا یکی از بهترین مکان های دیدنی مسکو میباشد که همه ساله گردشگران بیشماری از آن بازدید میکنند.

مترو مسکو

متروی مسکو به حق زیباترین متروی جهان است. این مترو یک موزه تاریخی است که در طی عمر ۸۰ ساله‌ی خود رویدادهای گوناگونی را پشت سر گذاشته است ترکیب چندین هنر از جمله نقاشی و مجسمه سازی و هنرهای تزئینی دیگر و استفاده از سنگ های قیمتی و زیبا و مستحکم باعث به وجود آمدن موزه ای بی نظیر و بسیار مقاوم در زیر زمین شده که علاوه بر کاربردی و ضروری بودن آن در زندگی روزمره افراد، عاملی بسیار جذاب برای جذب گردشگرن تور روسیه و تور مسکو می باشد..این مترو شامل بیش از 200 ایستگاه میباشد که 44 تای آن جزو میراث فرهتگی ثبت شده است.

نظر شما

Your Awesome Color