همه چیز درباره سنت پترزبورگ

همه چیز درباره سنت پترزبورگ

کلیسای منجیِ در خون

کلیسای منجیِ در خون با شکلی زیبا و منحصر بفرد توانسته به یکی از اصلی¬ ترین جاذبه¬ های شهر سنت پترزبورگ تبدیل شود. این کلیسا به نام¬ های دیگری از جمله «خون مقدس»، «کلیسای مقدس»، «کلیسای رستاخیز» نیز خوانده می¬ شود. کلیسا منجیِ در خون با پنج گنبد زیبا و خوش رنگ و نگار خود، یکی از نمادهای شهر فرهنگی سنت پترزبورگ محسوب می شود. فضای داخل این مکان با 7000 کاشی تزئین شده و در سبک معماری قرن هیجدهم روسی ساخته شده است. این کلیسا در کنارکانال گریبویدوف (Griboyedov)، درست در مکانی که الکساندر دوم کشته شده بود و برای یادبود او ساخته شد. ساخت این بنا در سال 1883 شروع و سرانجام در زمان پادشاهی نیکلاس دوم در سال1907به پایان رسید.

قلعه پتر و پاول

قلعه پتر و پاول دژ اصلی شهر سن پترزبورگ بشمار می¬ آید. ساخت این قلعه تاریخی در جزیره کوچکی به¬ نام «جزیره خرگوش ¬ها» در دلتای رود نوا، درتاریخ 16 می 1703 شروع شد. دیوارهای این قلعه عظیم به منظور توان دفاعی بالا با ارتفاع 12 متر به صورت شش ضلعی ساخت شده است. در مرکز قلعه کلیسای پتر مقدس قرار دارد و ساختمان آن با ارتفاع 122 متر بلندترین ساختمان شهر محسوب می¬ شود. این ساختمان آرامگاه امپراتورهای روسیه می¬ باشد و از این لحاظ حائز اهمیت است. قلعه زندان و ضرابخانه روسیه از جمله بنا¬های مهم این مجموعه است.

کلیسای جامع اسحاق مقدس

کلیسای جامع سنت اسحاق یکی از معروف¬ ترین موزه ¬ها و بنا¬های باشکوه شهر سنت پترزبورگ می¬ باشد. ساخت این کلیسای توسط معمار فرانسوی «آگوست دی مانتفراند» در سال 1818 و به دستور تزار الکساندر آغاز و در طی 40 سال به پایان رسید. این بنا بزرگ ترین کلیسای ارتدوکسی روسیه است. کلیسای جامع سنت اسحاق به سبک معماری کلاسیک ساخته شده است. زیبایی وگنبدهای درخشان طلایی رنگ این مجموعه از همه جای شهر قابل رویت است.

کاخ پترهوف

کاخ پترهوف درفضایی بسیار وسیع با پارک¬ ها، فواره¬ ها و مجسمه¬ ای خارق العاده، در ابتدای قرن 18 توسط پتر کبیر بنا شده است. این کاخ مدت ها قصر خصوصی پتر کبیر بود و اکنون به یکی از پربازدیدترین مکان¬ های گردشگری روسیه تبدیل شده و در فهرست میراث جهانی یونسکو ثبت گردیده است.

موزه ارمیتاژ

موزه ارمیتاژ واقع در شهر سنت پترزبورگ روسیه، بزرگترین موزه جهان و افتخار ملی این کشور است. این مجموعه از قدیمی¬ ترین گالری¬ های هنری و موزه تاریخ و فرهنگ بشری در جهان است که 3 میلیون آثار با ارزش هنری را درخود جای داده است. این موزه از شش ساختمان عظیم تشکیل شده است که بنای اصلی «کاخ زمستانی» نام دارد و در گذشته محل اقامت تزارهای روسیه بوده است.

نظر شما

Your Awesome Color